Home » Lanškrounská KOPA » 2015 - 47. ročník

2015 – 47. ročník

Fotogalerie Lanškrounské kopy(15.9.2015)

Počty účastníků 47. ročníku Lanškrounské kopy(13.9.2015)

Pohádka pro děti Rokec a Žužu(9.9.2015)

Časový harmonogram městských slavností(9.9.2015)

Harmonogram vystoupení škol na Lanškrounské kopě(7.9.2015)

Sponzoři Lanškrounské kopy a městských slavností(31.8.2015)

Programy vybraných doprovodných akcí Kopy a Městských slavností(30.8.2015)

Skauti na Kopě(24.8.2015)

Tisková konference k Lanškrounské kopě(13.8.2015)

Kopa běh – 3. ročník(9.8.2015)

Předběžný program městských slavností(1.8.2015)

Informace k dálkovému pochodu (1.8.2015)

Informace k dálkovému pochodu

Předběžný program městských slavností

Kopa běh – 3. ročník

Tisková konference k Lanškrounské kopě

Dálkový pochod Lanškrounská kopa se koná vždy druhou sobotu v měsíci září, letos proto turisté do okolí Lanškrouna vyrazí 12. září. Kopou město začne žít už den předtím v pátek, kdy na trasu vyrazí „stovkaři“ a začnou se registrovat další pěší turisté, cyklisté, běžečtí turisté i in-line bruslaři.

Zpočátku nesmělá akce, které se účastnilo několik desítek nadšenců, se v průběhu let rozrostla na největší sportovní, kulturní a společenskou akci v Lanškrouně. Pochodu se v posledních letech za příznivého počasí účastnilo více jak 5 tisíc lidí.

Kopa dávno není jen turistický pochod. Doprovází ji řada kulturních a společenských akcí. Tu hlavní – městské slavnosti připravuje Kulturní centrum Lanškroun. Na náměstí J. M. Marků vystoupí velké i malé hvězdy. Z těch větších stojí za zmínku Michal Hrůza, skupina Buty a Jaroslav Uhlíř. Vystoupí i místní kapely, lanškrounský Big Band bude doprovázet swingového zpěváka Jana Smigmantora. O pátečním dopoledni a odpoledni zaplní pódium postavené před budovou radnice děti ze základních a mateřských škol Lanškrounska.

V sobotu po návratu z výšlapu se návštěvníci města mohou těšit na výstavu automobilů – veteránů, přehlídku skautských dovedností a soutěže pro děti připravované DDM Damián.

Ředitele pochodu Jana Toningera jsme se zeptali, co nového přinese 47. ročník? „ Lehce jsme změnili pěší trasy pochodu, trasu 35 km nahradí trasa 30 km a místo 25 km se půjde 20 km. Ostatní trasy pro pěší, cyklotrasy a trasy in-line bruslařů se nemění. Pokračujeme i v běhu s hromadným startem, který dostal název Kopa běh. Zejména účastníkům „desítky“ letos doporučuji trasu neošidit, projít si hřeben směřující k vrchu Kypuš a nad sjezdovkou se seznámit s nově vystavěnou Hláskou,“ odpověděl.

„Součást nejkratších tras a velké lákadlo pro děti, pohádkový les, se letos opět na jeden den nastěhuje do lanškrounské Obory. Účastníky pochodu i masky zde čeká úplně nové zázemí, které má větší kapacitu, je modernější a odpovídá současným gastronomickým trendům. Dohodli jsme se s novými majiteli rekreačního střediska Up Obora Hurt a po návštěvě nového zařízení můžu potvrdit, že už nyní je pro návštěvníky pohádkového lesa vše připraveno,“ doplnil Jan Toninger.

Petra Brejšová, kancelář starosty a tajemníka

Skauti na Kopě

Programy vybraných doprovodných akcí Kopy a Městských slavností

Tradiční výstava králíků, drůbeže a holubů
Oblíbená doprovodná akce Kopy a Městských slavností proběhne 11. a 12 září v parku u kostela Sv. Máří Magdalény na ulici 5. května v Lanškrouně. V pátek bude na programu posuzování vystavovaných zvířat od 12:00 do 18:00, na zvířátka se přijdou podívat i děti z mateřských škol a ze speciální školy. V sobotu od 8:00 do 17:00 na návštěvníky čeká výstava králíků, drůbeže a holubů, dále pak expozice ostatních zvířat. Slavnostní předávání čestných cen se uskuteční odpoledne v 15:00 hod.
Celkem přijede na 450 zvířat. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

Výstava veteránů
Výstava veteránů se uskuteční v sobotu od 11:30 do 13:30 hod. v ulici Nádražní. V 13:30 je plánována spanilá jízda okolo Lanškrouna. „V případě příznivého počasí bude k vidění více než 60 aut a motorek“, sdělil pořadatel akce Petr Štrauch.

Soutěže s DDM
Dům dětí a mládeže Damián Lanškroun připravuje na 12. září od 13:30 hodin do 17:30 hodin podle zájmu dětí hravé odpoledne s DAMIÁNEM – hry, soutěže a atrakce před budovou úřadu (bývalá pošta).

Trhy na Pivovarském náměstí
rhy na Pivovarském náměstí budou probíhat od 8:00 do 16:00 v sobotu 12. září.

Prezentace lanškrounského skautingu
Junák svaz skautů a skautek ČR – středisko Zubr a Dikobraz Lanškroun představí svůj program v sobotu 12. září od 10 hodin do 17 hodin na náměstí A. Jiráska. Pro veřejnost je připravena prezentace činností skautského střediska. Děti si zde budou moci zasoutěžit, po splnění úkolů pro ně bude připravena sladká odměna.

Jachting na Dlouhém rybníce
TJ Lanškroun – oddíl jachtingu všechny účastníky zve na ukázky jachtingu. Ukázka proběhne formou závodu. Ten se uskuteční na Dlouhém rybníce v sobotu 12. září od 11:00 do 16:00.

Zdroj: www.lanskroun.eu

Sponzoři Lanškrounské kopy a městských slavností

Forez s. r. o.

fortell. s. r. o

Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí, a.s.

ADOR CZ s.r.o.

Pardubický kraj

KOMFI Engineering s.r.o.

onemark.cz

Qanto CZ s. r. o

HaS Lanškroun s.r.o.

Jatka Lanškroun, s.r.o.

ORPA Papír a. s.

SULAK Glass Working Machinery s.r.o.

JCEE, s.r.o.

Wendell electronics, a.s.

SANELA spol. s r. o.

STEPA s.r.o.

Hervis sports

Pekařství Sázava s.r.o.

FOREA s.r.o.

LUX – IDent s.r.o.

Melitrade a.s.

Kocourek – Řeznictví a uzenářství

Zdroj: www.lanskroun.eu

Harmonogram vystoupení škol na Lanškrounské kopě

pátek 11. září 2015


Časový harmonogram městských slavností

Pohádka pro děti Rokec a Žužu

Počty účastníků 47. ročníku Lanškrounské kopy

Letošní 47. ročníku Lanškrounské kopy měl 5389 účastníků včetně pořadatelů. Jedná se o 2. nejvyšší účast v celé historii tohoto pochodu. Podrobná statistika dle jednotlivých přesunových prostředků a dle tras je zde:

Počasí bylo příjemné a věříme, že většina účastníků byla spokojena se zvolenou trasou, organizací pochodu a s bohatým kulturním programem. Děkujeme všem za účast a zbývá jen říci: čtyřicátýsedmý ročník je za námi, ať žije osmačtyřicátý!

Fotogalerie z kopy naleznete ZDE.