Kolovadlo

Úspěch seniorů KČT Lanškroun

Senioři Klubu českých turistů Lanškroun úspěšní v Praze

V Praze se 30.5.2019 konal 10. ročník  celostátních Sportovních her seniorů. Pořadatelem byla tradičně společnost Buď fit, seniore a bývalý mistr světa v aerobiku David Huf, místem konání opět Stadion mládeže Na Kotlářce v Dejvicích. Hry komentoval Jakub Bažant, závěrečné besedy se zúčastnil vládní pověřenec pro sport Milan Hnilička, bývalí mistři světa v atletice Šárka Kašpárková a Imrich Bugár, boxer Osička a bývalý sportovní komentátor Jaroslav Suchánek. Za krásného letního počasí se ke hrám sjelo na 200 seniorů.

Již třetí rok se těchto her účastní i senioři Klubu českých turistů z Lanškrouna. I když v minulých letech přivezli pokaždé řadu medailí za umístění „na bedně“, letošní ročník překonal všechna očekávání. Osmnáctičlenná výprava získala v individuálních disciplínách celkem 14 umístění na 1. až 3. místě, k tomu dalších několik umístění do místa pátého.

Nejvýraznějšími osobnostmi týmu byl Miloslav Brejša, který v kategorii nad 75 let již potřetí za sebou s přehledem vyhrál disciplínu nordig-walking (chůze s turistickými holemi) na 800 m, a manželé Černohousovi, když každý z nich získal v kategorii 70 – 74 let kompletní sadu medailí. Jiřina byla 1. ve slalomu, 2. v seniorském biatlonu a 3. v chůzi, Míra vyhrál biatlon, byl 2. ve slalomu a 3. v disciplíně zvané woodball, kdy je potřeba po vyznačené dráze tvaru L přemístit na co nejméně úderů dřevěnou kouli pomocí dřevěné palice do branky, která je jen o něco širší než průměr koule.

Dalšími vítězi ve svých kategoriích byla Maruška Cole v chůzi a Josef Brázda ve slalomu, stříbrnou medaili získala Líba Šilarová v chůzi a bronzové medaile Milan Coufal v chůzi, Líba Šilarová ve slalomu, Marie Faltová v biatlonu a Květoslav Palla ve woodballu.

Všem medailistům gratulujeme, za bojovné výkony je však třeba ocenit i zbývající reprezentanty. Všem členům týmu patří poděkování za výbornou propagaci klubu i města Lanškroun.

Tým KČT Lanškroun – stojící zleva: Milan Coufal, Míra Černohous, Pepa Brázda, Honza Kada, Pavel Suchánek, Květoslav Palla, Jan Kostelecký, Miloslav Brejša, Emil Parent,   ženy zleva: Božena Pallová, Jaroslava Nováková, Božena Králová, Jana Vávrová, Marie Cole, Jiřina Černohousová, Marie Faltová, Libuše Šilarová, Anna Parentová.                  Ležící vpředu – největší příznivci Miloše Brejši – jeho pravnoučata