Kolovadlo

Na Nový rok s TOMem první krok – 43. ročník

Datum konání: 6. ledna 2024

Pořadatel: KČT Lanškroun

Místo konání: Lanškroun, okres Ústí nad Orlicí

Start: 6. 1. 2024 7:00, Dělnický dům

Cíl: do 17:00, Dělnický dům

Kontakty na pořadatele:

Milan Dařílek, tel.: 723165663

Seifertova 465, 56301 Lanškroun

Trasy: 4, 8, 14, 15, 26, 35, 40, 50 nebo vlastní.

Mapa: KČT č. 49 – Českomoravské mezihoří, Českotřebovsko

Trasa 8 km

https://mapy.cz/s/mohunahufe
Od Dělnického domu vpravo, kolem Krčmy dolů. Poté vlevo po ulici Lidická směr Moravská Třebová až na kraj Žichlínka, tam odbočíme vlevo do Sázavy a dále rovně do Albrechtic. Kolem restaurace po cyklostezce do Lanškrouna a do cíle.

Trasa 14 km

https://mapy.cz/s/jozajemeno
Start souběžně s trasou 8 km na konec Lanškrouna, tam odbočíme vpravo na polní cestu po které dojdeme až na silnici, kde se dáme vlevo do obce, následně vpravo a za hospodou se dáme vlevo do Lubníka. Na spojce silnic vlevo a po silnici až do Sázavy, kde se dáme vpravo a napojíme se opět na trasu 8 km až do cíle.

Trasa 15 km

https://mapy.cz/s/lusazadafe
Od Dělnického domu přes náměstí a dále kolem vlakového nádraží, kde se za kolejemi napojíme na cyklostezku do Rudoltic. U pneuservisu přejdeme na silnici a za hospodou se dáme vlevo, kde projdeme rovně, přes přejezd a podjezd až do Lukové. Pokračujeme rovně na kopeček mezi baráky kde se dáme vlevo po silnici která nás dovede kolem „kafiny“ přes přejezd směr Žichlínek. Před obcí u kravína se dáme vlevo na polní cestu, po které dojdeme na začátek Lanškrouna odkud se dáme po ulici Lidická až na hlavní silnici a vpravo do kopce kolem Krčmy do cíle.

Trasa 26 km

https://mapy.cz/s/mocededufa
Od dělnického domu vpravo kolem Krčmy až dolů k Penny kde se dáme vlevo směr Luková. Pod podjezdem projdeme rovně po polní cestě, která nás dovede kolem JZD zpět na silnici. Tam se dáme kousek vpravo a hned vlevo směr Květná. A hned za chalupami se dáme vpravo na polní cestu která nás dovede do Trpíka. Projdeme rovně a za přejezdem ze silnice stáčí vlevo, až dojdeme do Mladějova na Moravě. V obci se dáme po silnici vlevo do Rychnova na Moravě, kde se dáme opět vlevo. Dále rovně pod podjezdem až do Žichlínka, kde si můžeme vybrat, zda projdeme celou obcí po silnici až do Lanškrouna nebo se dáme druhou odbočkou vlevo směr Luková a dále hned vpravo u kravína na polní cestu po které pokračujeme na začátek Lanškrouna odkud se dáme po ulici Lidická až na hlavní silnici a vpravo do kopce kolem Krčmy do cíle.

Trasa 35 km

https://mapy.cz/s/gesabudaca
S trasou 14 km až k hospodě do Žichlínka kde se dáme rovně směr Moravská Třebová, přes Rychnov ha Moravě do Starého Města. Tam odbočíme vlevo přes Třebářov, Krasíkov, Tatenice, Lubník do Sázavy. Odtud projdeme po silnici hned na Lanškroun ke Krčmě a vpravo do cíle.

Trasy 40 a 50 km

https://mapy.cz/s/puzumafafo

https://mapy.cz/s/pocekoduku
Začínají stejně. Od Dělnického domu ostře vlevo přes Dolní a Horní Třešňovec kolem rozhledny Mariánka do Horní Čermné. Projdeme do Dolní Čermné, kde se za obcí dáme vlevo přes Petrovice do Dolní Dobrouče. Tam vlevo do Horní Dobrouče, kde odbočíme vpravo přes Dolní Houžovec do Knapovce. Zahneme vlevo přes Skuhrov do Ostrova, kde se na konci dělí trasy.
Trasa 40 km pokračuje rovně na Lanškroun, kde se dáme na kruhovém objezdu vlevo přes náměstí do cíle.
Trasa 50 km zahne vpravo přes Rudoltice až na Hlavní silnici. Tam 20 m vpravo a hned za hospodou vlevo a shodně s trasou 15 km přes Lukovou a Žichlínek až do cíle.

(JiKr)