Kolovadlo

La Manche na suchu

„La Manche na suchu“

Společnost SENSEN (Senzační Senioři), vyhlašuje každoročně v únoru štafetovou akci Přeplav svůj kanál La Manche. S ohledem na to, že v Lanškrouně není vhodný plavecký bazén, jsme se do akce v minulosti nehlásili. V letošním roce, kdy jsou bazény zavřené, dochází v organizaci akce ke změně.

SenSen vyhlašuje mimořádný VII. ročník štafetového plavání, tentokrát pod názvem „La Manche na suchu“, který se uskuteční v únoru 2021. Tak jako vždy nejde o závod v pravém slova smyslu, senioři nebudou soutěžit mezi sebou, ale sami se sebou, se svou pohodlností. A protože jsou bazény kvůli pandemii COVID-19 dočasně zavřené, nebude se tentokrát plavat, ale chodit (s holemi i bez).

A protože turistika je naše zájmová oblast, přihlásili jsme se k účasti. Termín je 1. – 28.2.2021, zúčastnit se mohou jednotlivci i skupinky (v souladu s epidemickými nařízeními).  Šířka kanálu La Manche je 34 km, snažme se je každý během února ujít (není podmínkou).  Počet vycházek každého jednotlivce (skupiny) není omezen.

V rámci KČT Lanškroun jsme si stanovili podmínku ujít při jedné vycházce alespoň     5 km, akci si zaznamenat (víme, co si pamatujeme) a jednou za týden nahlásit jméno (skupinu) a ušlé kilometry Honzovi Kosteleckému, nejlépe na e-mail j.kostelecký@tiscali.cz, který povede celkovou evidenci a odešle informaci o dosaženém výsledku. Pokud budou příznivé sněhové podmínky, je možné započítávat i vycházky na běžkách.

Sportujme, udělejme něco pro své zdraví a pohodu, to i v době koronaviru. Zdolejme La Manche suchou nohou!

(JaKo)