Aktuality

3x TOP turistické pozvánky do Ústeckého kraje

Zdravíme kamarádky a kamarády turisty a posíláme Vám informaci o třech zajímavých turistických akcích v Ústeckém kraji, které se konají pod hlavičkou KČT.
Nejprve je to pozvání na sobotu 28. května – turistický festival TURFEST.CZ v České Kamenici. Je to akce, která v záplavě různých komerčních nabídek cestovních kanceláří upozorňuje na to, že je zde Klub českých turistů, který také umí. Aktuální informace najdete na tomto webu:
https://turfest.cz/
a budete-li mít cestu kolem, určitě se zastavte. Můžete přinést i pozvánky na své vlastní akce, které rádi vystavíme. V příloze posíláme plakáty, pokud je pošlete dál, děkujeme za pomoc s propagací.

Druhou akcí je DĚDSKÝ DEN v sobotu 1. října 2022, což je Mezinárodní den seniorů, který takto hodláme náležitě oslavit. Uskuteční se ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou (Lužické hory) a jeho hlavním programem je přebor KČT v retro disciplínách. I váš turistický odbor může vyslat tým (2 a více člověka), který si to kamarádsky rozdá ve cvrnkání kuliček, tlučení špačků, střílení z praku, čutání hadrákem… Pokud jste z větší dálky, je možnost zajištění ubytování (za rozumný peníz) a akci můžete spojit se supr výletem po Lužických horách.
Info: https://www.turisticky-magazin.cz/turistika.php?id_cl=426
Hlavním důvodem, proč Vám píšeme právě nyní, je předat vám informaci o tom, že už je čas zaregistrovat se k účasti na jubilejním 50. ročníku celostátního turistického srazu „Za posledním puchýřem“ (17. – 20. 11. 2022 v Krupce) Jak se totiž dozvíte z webu:
https://puchyrkrupka2022.cz/
tak účastníci přihlášení do 31. 5. ušetří na registračním poplatku. Program akce konané v lokalitě UNESCO je lákavý, neváhejte.
Děkujeme za Vaši pozornost a těšíme se na setkání na akcích či cestách necestách v našem mimořádně krásném Ústeckém kraji.


 

Martin Zíka – sekce informatiky / správa kalendářů akcí
tel.: 775 855 303, mail: webmaster@kctul.cz, web: www.kctul.cz

(JiKr)