Home » Lanškrounská Kopa

Lanškrounská Kopa 2016 – 48. ročník

též na www.lanskrounskakopa.cz

Kopa a městské slavnosti 9. – 10. září – 48. ročník – tisková zpráva(12.8.2016)

Předběžný program městských slavností(11.8.2016)

Informace k dálkovému pochodu (19.12.2015)

Medaile 2016

Fotogalerie z kopy naleznete ZDE.

Informace k dálkovému pochodu

Předběžný program městských slavností

Kopa a městské slavnosti 9. – 10. září – 48. ročník – tisková zpráva

Dálkový pochod Lanškrounská kopa se koná vždy druhou sobotu v měsíci září, letos turisté a cyklisté do okolí Lanškrouna vyrazí 10. září. Kopou město začne žít už den předtím v pátek, kdy na trasu vyrazí „stovkaři“ a v prostoru před radnicí se začnou se registrovat další pěší turisté, cyklisté, běžečtí turisté i in-line bruslaři.

Jedná se o největší sportovní, kulturní a společenskou akci v Lanškrouně. Pochodu se v posledních letech za příznivého počasí účastnilo více jak 5 tisíc lidí.

Kopu doprovází ji řada kulturních a společenských akcí. Tu hlavní – městské slavnosti připravuje Kulturní centrum Lanškroun. Na náměstí J. M. Marků vystoupí velké i malé hvězdy. O pátečním dopoledni a odpoledni zaplní pódium postavené před budovou radnice děti ze základních a mateřských škol Lanškrounska. Ty pak budou střídat Minus 123 minut, Anna K., Čankišou, Low Riders (Španělsko), Ghost of You, Pendl, Cocotte minute a Big band Lanškroun. I letos se můžeme těšit na floristickou show.

V sobotu po návratu z výšlapu se návštěvníci města mohou těšit na výstavu automobilů – veteránů, přehlídku skautských dovedností a soutěže pro děti připravované DDM Damián.

Chybět nebude tradiční ohňostroj.

Kontakt na autorku zprávy: Ing. Petra Brejšová, 465 385 269, petra.brejsova@lanskroun.eu