Kolovadlo

Oldkolaři pětkrát „na bedně“

Poslední květnový den letošního roku pořádala splečnost Buď Fit Seniore z.s. v Praze – Dejvicích na Stadionu mládeže Sportovní hry seniorů České republiky 2017. Pozvánku k účasti od zástupce pořadatele Davida Hufa obdrželi i lanškrounští Oldkolaři. Letošní ročník byl již šestý v pořadí, náš třináctičlenný soutěžní tým jel na toto setkání poprvé s cílem zúčastnit se a poznat, v čem tkví záludnosti netradičních soutěžních disciplín – nordic walkingu, seniorského biatlonu, slalomu a petánque. Příjemným překvapením proto bylo, když jsme nakonec domů odjižděli s pěti medailemi a dalšími umístěními do 10. místa.

Největšího úspěchu docílil v chůzi na 800 m v nejstarší kategorii nad 75 let Miloš Brejša a v kategorii 60 – 64 let Květan Palla, kteří své závody vyhráli a získali zlaté medaile. Ve stejné disciplině získala bronzovou medaili Líba Šilarová. Její umístění je o to cennější, že musela porazit víc než 140 soupeřek.

Další disciplinou, kde naši borci bodovali, byl seniorský biatlon – běh 2 x 25 m a střelba laserovou pistolí na 5 terčů. Zde ve svých kategoriích obsadili Míra Černohous a Květan Palla shodně 2. místo a domů vezou stříbrné medaile.

Ve slalomu, který se běžel také na 2 x 25 m jako běh mezi brankami s překážkami, jsme již nedosáhli na medailová umístění. Vzhledem k velmi malým časovým rozdílům mezi jednotlivými závodníky jsme však i v této disciplíně byli s výsledky spokojeni.

Jediným propadákem se pro nás stala soutěž v petánque. Zde žádné z našich tří družstev nepřešlo přes první kolo vyřazovací soutěže.

Co dodat na závěr. Pěkné prostředí stadionu, slunečné počasí, téměř 400 soutěžících, beseda s  bývalými i současnými reprezentanty různých sportů, výborná nálada – to vše přispělo ke zdárnému průběhu her. Domů jsme se vrátili nezraněni a spokojeni – co si přát víc!